Víno

Spanelsko
Lalomba Rose 2019
Lalomba Rose 2019
Hrozny: 90% Garnacha, 10% Viura
Když vyjedete do 700 metrové nadmořské výšky směrem k 200akrovému pozemku bohatých jílových vápencových půd, uvidíte něco, co rozšíří oči a vaši chuťové pohárky: 40 let staré vinné révy Garnacha, které trpělivě čekají na natrhání. Z hory do údolí je výroba Lalomba Rosado od spol. Ramon Bilbao perfektně sestavenou směsí kvalitní čerstvosti a chuti. Aby bylo možné vytvořit Rosado, bylo mnoho úkonů pečlivě promyšleno a naplánováno – od teplotního rozdílu, po vystavení UV záření a počtu hodin slunečního světla, je víno jemně zpracováno a vytvořeno pro nejčistší a nejlepší chuť. Po roční sklizni jsou hrozny, které tvoří tuto krémovou a chutnou Rosé, převezeny do vinařství, kde zůstávají v lednici po dobu 24 hodin. Z optického třídícího stolu se vybírají pouze nejzdravější a šťavnatejší hrozny, aby se zahájila tradiční metoda “krvácení ” a 20denní fermentační proces. Hrozno je sklizeno v ten nejlepší okamžik, aniž by hrozilo nadměrné stárnutí a přezrání. Barva broskvová s poznámkami čerstvého červeného ovoce a květinovými náznaky.

Typ: gin, suchý vermut, bitter orange

Vinedos de Altura 2014
Ramón Bilbao Viñedos de Altura je červené víno z Rioja, které vyrábí Bodegas Ramon Bilbao. Jedná se o prestižní španělské vinařství v Haro, historické vinařské městečko La Rioja Alta, známé pro množství a kvalitu zde vyráběných vín. Ramón Bilbao Viñedos de Altura je směs odrůd Tempranillo (50%) a Grenache (50%). Hrozny pocházejí z pečlivě vybraných starých vinic ve vyšších částech Rioja ve městech Villalba de Rioja a Tudelilla. Jeho vývoj začíná ručním sklizením a důležitým výběrem hroznů. Ty nejlepší hrozny malolakticky fermentují v nových francouzských dubových sudech. V těchto sudech je víno 15 měsíců. Vinařství Ramón Bilbao je již téměř sto let staré a má velké mezinárodní uznání. V tomto ohledu bylo vinařství v mezinárodní soutěži Wine & Spirit 2014 vyhlášeno nejlepším vinařstvím.
Vinedos de Altura 2014
Ramon Bilbao Sauvignon Blanc 2019
Ramon Bilbao Sauvignon Blanc 2019
Rueda, Španělsko 100% Sauvignon blanc
Ramon Bilbao Single Vineyard 2015
Vyrábí se z odrůd: 50% Tempranillo & 50% Garnacha na více než 40 let starých vinicích na vinařství “La Pedriza” v oblasti Tudelilla v kraji Rioja. Jen na málo místech oblasti Rioja se pěstují obě dvě tyto odrůdy. Vinařství leží ve výšce 710 m nad mořem a je vystaveno silně slunečnému středomořskému klimatu. Vinohrady obklopují olivovníky a mandloně. Půda je zde kamenitá, posetá říčními oblázky, které se sem dostaly v období čtvrtohor. Jílovité podloží pomáhá udržet vláhu z řídce se vyskytujících dešťů (méně než 400 l/m2 za rok). Kamenitá půda udržuje sluneční teplo naakumulované během dne, které se uvolňuje během noci. To společně s velkou nadmořskou výškou přispívá k dozrávání hroznů. Z toho důvodu zde probíhá sklizeň později než v ostatních částech Rioji (koncem října).

Víno zrálo šest měsíců v sudech z francouzského a amerického dubu. Jasná třešňová červená barva s vůní sladkých zralých třešní, ostružin a tóny zralých broskví. Lehké balsamikové pozadí s velmi lehkými kouřovými tóny, které mají v dubových sudech a vínu dodávají celkový, velmi aromatický charakter. V ústech je víno dobře strukturované se silnými ovocnými tóny a chutným sametovým závěrem.

Ramon Bilbao Single Vineyard 2015
Ramon Bilbao Crianza 2017
Ramon Bilbao Crianza 2017
Odrůda hroznů: 100% Rioja Tempranillo

Sklizeň: Pečlivě vybírané hrozny s vinic z Haro a okolních oblastí (Armentari, Los Hoyos, La Canada, El Pago a Arenales), které se sklízejí během druhého týdne v říjnu.

Výroba vína Po fermentaci při kontrolované teplotě zrálo víno 14 měsíců v sudech z amerického dubu. Poté víno strávilo dalších osm měsíců v láhvích v podzemních sklepích.

Chuť a aroma Jasná, tmavá třešňová barva. V nose se doplňují silné vůně zralých černých bobulovitých plodů s balzamikovými tóny s lékořicovým a kokosovým nádechem. Víno má ústech čerstvou chuť se zřetelnou texturou, ve které se opět společně objevují ovocné a kouřové tóny. Závěr je dlouhý a plný. Podávání a vhodnost k jídlům: Ideální teplota pro podávání tohoto vína je mezi 18–19°C (64,4–66,2°F). Víno vyzkoušejte s nakrájenými uzeninami, lehkými masy a sýry nebo i s rybami – např. s Modrounem.

Ramon Bilbao Reserva 2015
Moudré víno. Půda, slunce a déšť našich vinařství La Recilla, Valdegaru, Ozaku a La Olivera dávají vzniknout tomuto výjimečnému vínu, které svůj konečný charakter získává po mísení. Jedná se o víno, které má poznání a chuť velkých vín z Rioja Alta.

Odrůda hroznů: 90% Rioja Tempranillo, 10% Mazuelo a Graciano

Sklizeň: Ve druhém a třetím říjnovém týdnu se ručně sklízí hrozny z Rioja Alta. Následně dochází k přísné probírce.

Výroba vína Pečlivý a zkušený výběr hroznů a jejich fermentaci následovalo dvacetiměsíční zrání v sudech z amerického dubu. Poté se víno naplnilo do láhví, přesunulo se do sklepů, a tam, v naprostém klidu, zrálo dalších 20 měsíců.

Chuť a aroma Intenzivní sytá třešňová barva. Vůni dominují fialky, ostružiny, cedr, kůže a kořeněné tóny. V ústech je víno středně strukturované s ovocnými rysy a jasně znatelnou chutí černého rybízu. To vše krásně vyvážené a doplněno čistým zakončením. Šťavnaté tóny se v ústech do široka rozprostírají dlouho po polknutí. Podávání a vhodnost k jídlům: Ideální teplota pro podávání tohoto vína je mezi 17(62,6)- 18°C (64,4°F). Víno se hodí k hovězímu, k mezinárodní kuchyni (kari, marinované ryby a kořeněné pokrmy) a k tradičním úpravám červených mas, zvěřiny a zrajících sýrů.

Ramon Bilbao Reserva 2015
Ramon Bilbao Gran Reserva 2011
Ramon Bilbao Gran Reserva 2011
Ramon Bilbao Verdejo 2016 Rueda
Ramon Bilbao Verdejo 2016 Rueda
Ramon Bilbao Rosado 2019
Ramon Bilbao Rosado 2019
Ramon Bilbao Rosado 2019 je růžové víno ze Španělské Rioji, plné květinových a ovocných tónů. Čerstvé ovoce, citron, čerstvé květiny a koš třešní, naplní Váš nos hned po nalití.
Ramon Bilbao Mirto 2014
Jedná se o moderní víno s vynikajícím charakterem, zvyklé patřit mezi nejlepší.

Víno v srdci. Hrozny odrůdy Tempranillo pocházející ze starých vinic naplňují význam uvedené věty. Jedná se o moderní víno s vynikajícím charakterem, zvyklé patřit mezi nejlepší. Odrůda hroznů: 100% Rioja Tempranillo Sklizeň: Víno pochází z oblastí na vnější hranici vinařského kraje Rioja (Haro, Ollauri, Gimileo, Cihuri, Villabla, Cuzcurrita) a sbírá se z pečlivě vybíraných vinných keřů, starších 70 let. Výroba vína: Všechny procesy zpracování tohoto vína představují skutečné umění. Od způsobu jakým jsou ve vinařství vinné hrozny vybírány na třídících stolech až po kvašení v malých sudech z francouzského dubu. Po důkladném prokvašení při kontrolované teplotě, kdy se v největší míře uvolňují chuťové prvky a barva, se víno ukládá do sudů, kde probíhá malolaktická fermentace bez zbavování kvasnic. Kvasnice se pouze pravidelně promíchají pomocí techniky batonáže. Víno takto stráví 24 měsíců v nových dubových sudech z francouzské oblasti Allier. Během zrání v sudech dosahuje konkrétní ročník vína svou příznačnou chuťovou úroveň. Víno se plní do láhví bez jakéhokoli čiření nebo filtrování. Chuť a aroma Jasná velmi tmavá barva granátového jablka s purpurovými odstíny. Bohatá paleta vůní nabízí škálu od černých bobulovitých plodů přes opalované dřevo a topinky až po muškátový oříšek. V ústech je víno jemné, mocné, bez ostrých prvků s elegantní texturou. Víno se mnohovrstevnatě rozvíjí v úsilí dosáhnout sjednocení ovocné odrůdové složky s jemnými rysy zrání v dubových sudech. Na jazyku si víno uchovává čerstvý a ovocný projev, který znovu vyvolává ovocné dojmy z prvního ochutnání. Podávání a vhodnost k jídlům: Ideální teplota pro podávání tohoto vína je mezi 18–19°C (64,4–66,2°F). Víno se stane skvělým společníkem k potravinám se zeleninovou a uzenou vůní jako jsou houby a lanýže. Krásně doplňuje lehce kořeněná jídla a středně vyzrálé neuzené sýry.

Ramon Bilbao Mirto 2014
Mar De Frades Albarino White
Mar De Frades Albarino White 2019
Mar De Frades Albarino White 2019 je bílé víno s označením původu „Rias Baixas“. Je vyrobena s Albarino hroznů a zpracováno Mar de Frades vinařstvím. Určeno pro zvláštní příležitosti. Zlatě slámová barva s nazelenalými tóny, silné květinové aroma s množstvím tónů. V ústech má víno šťavnatou chuť exotického ovoce – ananasu, mučenky a liči. Mar de Frades lez nejvíc vychutnat ve štíhlé vysoké sklenici z modrého skla k rybám nebo pokrmům z mořských živočichů. Je-li víno správně vychlazené zobrazí se na etiketě tepelně citlivý obrázek plachetnice.
Itálie
Barbera d’Asti DOCG
Červené elegantní víno Luigi Bosca Piemonte Barbera D‘Asti pochází z proslulého vinařství, sídlícího v Piemontu už od římských dob. Pod rodinnou značkou Bosca je známé v Evropě déle než čtvrt tisíciletí.

Nezaměnitelná chuť tohoto vína okamžitě evokující velmi živé tradice jeho domovské oblasti. Má ohnivou barvu a ovocným buketem s nádechem třešní a lesních plodů. Jeho chuť je potěšující, teplá a zakulacená.

Víno z odrůdy Barbera se výtečně hodí především k ostřejším jídlům, vepřovému masu a také k měkkým sýrům.

Bosca Barbera d’Asti je víno tradice a vzpomínek, autenticita původu produktu z Itálie.

Barbera d'Asti DOCG
Barolo DOCG
Barolo DOCG
Ušlechtilé víno a s jedinečnými rysy, které vytvořily to, čemu se říká „král vín a víno králů.“ Naše Barolo pochází z mírných svahů Monforte a La Morra, z vinic, které jsou staré přes čtyřicet let, víno, které zraje po osmnáct měsíců dubových sudech.

Průnik hluboké piemontské půdy přináší do tohoto vína nové chutě, je vždy bezpečným přístavem každého vašeho chuťového pohárku a uznáním zavedené tradice. Jeho chuť je zároveň strohá a měkká, přesto vytrvalá a nezapomenutelná. Má světlou barvu, lehce granátové vybarvení s oranžovými odstíny a prorůstá až do barvy fialové, v dochuti najdeme červené ovoce a lékořici.

Barolo Luigi Bosca pochází z proslulého vinařství, sídlícího v Piemontu už od římských dob. Pod rodinnou značkou Bosca je známé v Evropě déle než čtvrt tisíciletí.

Vintage 2011: 13,5% alc.

Obsah alkoholu: 37,5 %

Objem: 0.7l

Alsasko
Orschwiller Pinot Blanc 2016
Mimořádně jemná vůně, vyznačující se exotickým aroma doprovázeným vůní jahod. Velmi elegantní čerstvé víno. Podává se jako aperitiv, k drůbežím pokrmům, ale např. i k dezertům.

Teplota podávání: 8 – 10 ºC Skladování: až 3 roky

Doporučujeme otevřít hodinu před podáváním

Orschwiller Pinot Blanc 2016
Orschwiller Pinot Gris 2016
Orschwiller Pinot Gris 2016
Jemné víno, které svou vůní připomíná květy akátu a med. Svěží spojení sytosti a úžasné vytrvalosti chuti Pinot Gris. Hodí se k barbecue, minutkám z telecích či drůbežích jater.

Teplota podávání: 8 – 10 ºC

Skladování: až 2 roky

Orschwiller Riesling 2016
Vůně jemných tónů citrusových plodů doprovázená chutí lehké a vyvážené kyselinky. Hodí se k mořským pokrmům, k flambovaným sladkým pokrmům či tmavému masu na víně.

Teplota podávání: 8 – 9 ºC Doporučujeme otevřít 15 minut před podáváním

Orschwiller Riesling 2016
Gewurztraminer Cuvee except. 2016
Gewurztraminer Cuvee except. 2016
Víno velmi aromatické vůně salátu z tropického ovoce s vyzrálým, téměř až olejnatým charakterem liči. Podává se jako aperitiv, k sýrům, dezertům či sušenkám.
Teplota podávání: 8 – 10 ºC Skladování: až 5 let

Doporučujeme otevřít hodinu před podáváním.

Praelatenberg Gr.C.Gewurztraminer 2015
Výrazné a velmi jemné víno. Buket s tóny kiwi a liči. Úžasné aroma doplňuje stálost chuti. Hodí se k thajské nebo marocké kuchyni, zralým sýrům či sladkým dezertům.

Teplota podávání: 8 – 10 ºC Skladování: až 5 let

Doporučujeme otevřít hodinu před podáváním.

Praelatenberg Gr.C.Gewurztraminer
Praelatenberg Gr.C.Riesling
Praelatenberg Gr.C.Riesling 2016
Víno velmi aromatické vůně salátu z tropického ovoce s vyzrálým, téměř až olejnatým charakterem liči. Podává se jako aperitiv, k sýrům, dezertům či sušenkám.
Teplota podávání: 8 – 10 ºC Skladování: až 5 let

Doporučujeme otevřít hodinu před podáváním.

Les Faitieres Pinot Gris 2017
Vůně připomíná diviznu a lípu, chuť je velmi lahodná a hladká. Toto víno si vychutnáme buď samotné nebo s pečenou krůtou či jinou drůběží.

Teplota podávání: 8 – 10 ºC Skladování: až 3 roky

Doporučujeme otevřít hodinu před podáváním.

Les Faitieres Pinot Gris
Les Faitieres Riesling
Les Faitieres Riesling 2017
Vůně jemných tónů citrusových plodů doprovázená chutí lehké a vyvážené kyselinky. Víno suché a osvěžující. Hodí se k mořským pokrmům, k flambovaným sladkým pokrmům či tmavému masu na víně.

Teplota podávání: 8 – 10 ºC Skladování: až 2 roky

Les Faitieres Gewurztraminer 2016
Výrazné a velmi jemné víno.
Les Faitieres Gewurztraminer